مهندسی شهری برای پایداری

این کتاب، یک کتاب رفرنس برای دوره تحصیلات تکمیلی است که به ارائه طراحی یکپارچه و پایدار زیرساخت های شهری، مهندسی عمران در سازه‌های شهری، مهندسی محیط‌زیست، برنامه‌ریزی شهری‌، کاربرد علوم و فناوری‌های مهندسی برق، مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر می‌پردازد که در ۶۵۶ صفحه و در سال ۲۰۱۹ منتشر شد.

این کتاب زیر ساخت های شهری را از منظر مهندسی با تأکید بر پایداری معرفی می‌کند. این کتاب با گردآوری اصول و دانش عملی از مهندسی عمران، مهندسی محیط‌زیست، برنامه‌ریزی شهری‌، مهندسی برق‌، مهندسی مکانیک و علوم کامپیوتر، با بررسی زیرساخت‌های شهری به عنوان شبکه‌های یکپارچه، مرزهای بین علوم و رشته‌ها را پشت سر می گذارد.

نویسنده در فصل یک این کتاب به هر یک از پنج سیستم مهندسی شامل برق، آب، حمل و نقل، ساختمان‌ها و پسماند جامد شهری پرداخته است و موضوعاتی مانند اصول، تقاضا، مدیریت ، فناوری و مدل‌های تحلیلی را پوشش می‌دهد.

در فصول دیگر تعریفی رسمی از پایداری ارائه شده است همچنین در مورد تکنیک‌های پیش بینی جمعیت، سابقه برنامه ریزی شهری از دوران نوسنگی تا کوین لینچ و جین جیکوبز، متابولیسم شهری و ادغام زیرساخت‌ها بحث می‌کند. نویسنده در کتاب به بررسی وابستگی‌های متقابل سیستم‌های نوین و روش‌های طراحی شهری می‌پردازد که از تئوری مدل‌های الگوریتمی و یادگیری ماشین استفاده می‌کند. درنهایت یک ایالت فرضی(شهر) را برای توضیح و نشان دادن مفاهیم تحت پوشش بررسی و ارائه می‌کند. هر فصل شامل مثال‌های عملی و مجموعه‌ای از مسائلاست. در پیوست جداول، نمودارها و عوامل تبدیل را ارائه می‌دهد. این کتاب می‌تواند در دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی شهرسازی، طراحی و برنامه‌ریزی و مهندسی عمران به عنوان مرجع استفاده شود. همچنین می‌تواند در آمادگی برای آزمون‌های مبانی مهندسی (FE) و مهندسی حرفه‌ای (PE) مفید باشد.

نویسنده این کتاب Sybil Dericious دانشیار و مدیر آزمایشگاه شبکه های شهری پیچیده و پایدار((CSUN در دانشگاه ایلینوی شیکاگو است. تحقیقات وی در رابطه با متابولیسم شهری‌، برنامه‌ریزی زیرساخت‌ها ، علم داده و علوم ترکیبی برای کمک به طراحی شهرهای هوشمند پایدار و مقاوم است. وی نویسنده کتاب درسی مهندسی شهری برای پایداری است (MIT Press ، 2020).

انتشاراتکتب تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *